Mezinárodní cvičení studentských krizových štábů

Dne 6. 12. 2023 proběhlo již 9. mezinárodní cvičení studentských krizových štábů Akademie Pomorskie ve Slupsku a Fakulty bezpečnostního inženýrství.

Na pracovišti CESIT, jako každoročně, tak i letos na závěr studia v předmětu Management krizových situací na katedře Ochrany obyvatelstva, Fakulty bezpečnostního inženýrství, VŠB – TU Ostrava, proběhlo mezinárodní cvičení studentských krizových štábů (v součinnosti se studenty Akademie Pomorskie ve Slupsku – Polsko).

Studenti předmětů MKS – OKM a MKS - HPKŘ si prakticky procvičili postup KŠ při podpoře starostů ORP Bohumín a ORP Ostrava, který koordinuje záchranné a likvidační práce při zdolávání následků živelní pohromy v rámci správního obvodu ORP. Letošním tématem byla možnost vzniku mimořádné situace na Přehradě Šance. Cvičení se zúčastnili jako hosté a pozorovatelé zástupci Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje, Krajského úřadu Moravskoslezského kraje, HZS Olomouckého kraje a SOŠ PO a VOŠ PO Frýdek Místek.

Vloženo: 7. 12. 2023
Útvar: 022 - Centrum simulačních technologií