Platnost příspěvku skončila 31. 8. 2023!

Cenu za nejinovativnější řešení na závěrečné konferenci DT4REGIONS v Bruselu získal tým, jehož jsme byli součástí

Na nedávné konferenci v Bruselu vyhlásilo DT4Regions soutěž o nejinovativnější řešení ve využití AI. Svůj projekt přihlásil i tým, jehož součástí bylo IT4Innovations a Fakulta bezpečnostního inženýrství.

DT4Regions, jejichž cílem je vytvoření evropské platformy pro regiony, která umožní kolektivní řešení v oblasti umělé inteligence a velkých dat, vyhlásili na konferenci v Bruselu soutěž o nejinovativnější řešení právě ve využití AI.
Do soutěže přihlásil svůj projekt i tým složený z Phonexia, Born Digital, BUT Speech Vysoké škole technické v Brně, VŠB - Technická univerzita Ostrava, IT4Innovations National Supercomputing Center a SpeechTech.
V tomto složení za svůj projekt "Involvement of artificial intelligence in receiving emergency calls", což je AI asistent pro příjem tísňových volání, vyhráli cenu za nejinovativnější řešení, a to je obrovský úspěch!
Kde jinde by měla AI pomáhat, když ne při mimořádných událostech, že?

Více informací o projektu samotném si můžete přečíst zde.

Vloženo: 23. 6. 2023
Útvar: 012 - Sekretariát děkana