Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Fakulta bezpečnostního inženýrství nabízí spoustu špičkových studijních oborů v oblasti bezpečnosti. Vyberte si studijní obor, který vás zajímá, a zjistěte o něm více. 

Studijní program Technika požární ochrany a bezpečnosti průmyslu

O studijním programu

Chceš pracovat v oblasti požární prevence nebo požární represe? Přihlas se ke studiu ve studijním programu Technika požární ochrany a bezpečnosti průmyslu.

Studijní program Technika požární ochrany a bezpečnosti průmyslu Tě naučí porozumět nebezpečí vzniku požáru a výbuchu v objektech a technologiích. V rámci studia si doplníš teoretický a přírodovědný základ, potřebný pro rozvoj znalostí, jak vhodně předcházet vzniku požáru a výbuchu a jak řešit situaci, když k těmto událostem dojde a jak minimalizovat jejich dopady. Čeká Tě proto nejen teoretická výuka, ale i zajímavá výuka v laboratořích. Naučíš se zpracovávat veškeré dokumentace související s požární ochranou. Dále budeš mít možnost získat praktické dovednosti z postupů při řízení likvidace různých mimořádných událostí ve spolupráci HZS ČR a využívat moderního simulátoru vybraných činností při zdolávání mimořádných událostí v prostředí virtuální reality a procesů krizového řízení. Za předpokladu dobrých studijních výsledků budeš mít možnost si získané znalosti již v průběhu studia ověřit v rámci nepovinné praxe u Hasičského záchranného sboru; pro výkon této praxe je však podmínkou dobrý zdravotní stav a odpovídající fyzická kondice. Při úspěšném ukončení studia se automaticky staneš odborně způsobilou osobou na úseku požární ochrany.


Fakulta Fakulta bezpečnostního inženýrství
Typ studia bakalářské
Jazyk výuky čeština
Kód programu B1032A020009
Název programu Technika požární ochrany a bezpečnosti průmyslu
Standardní délka studia 4 roky
Garantující katedra Katedra požární ochrany
Garant prof. Dr. Ing. Aleš Dudáček
Oblasti vzdělávání (zaměření) Bezpečnostní obory
Klíčová slova požární represe
Hasič
Požární bezpečnost staveb
Požární prevence
Požární ochrana
Zeptejte se nás Stáhnout popis v PDF Zaslat e-mailem Přihláška

Nevíte si rady?
Zeptejte se nás

Praktické rady i zajímavosti najdete na našich webových stránkách. I přesto vám něco chybí? Nenašli jste důležitou informaci k studijním oborům nebo přihláškám? Máte specifickou otázku ke studiu, na kterou neznáte odpověď? Pokud máte jakýkoliv dotaz, neváhejte nás kontaktovat.