Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Fakulta bezpečnostního inženýrství nabízí spoustu špičkových studijních oborů v oblasti bezpečnosti. Vyberte si studijní obor, který vás zajímá, a zjistěte o něm více. 

Studijní program Technická bezpečnost osob a majetku

O studijním programu

Multidisciplinární bakalářský studijní program Technická bezpečnost osob a majetku Tě naučí tvůrčím způsobem zajišťovat fyzickou bezpečnost, technickou a režimovou ochranu, fyzickou ostrahu a budeš mít další dovednosti v rámci bezpečnostních služeb právnických a fyzických osob, nebo u orgánů státní správy, podílejících se na zajištění bezpečnosti před protiprávními činy osob, nebo při řešení fyzické bezpečnosti u mimořádných událostí, nebo objektů zvláštního významu.

V rámci studia si rozvineš schopnosti a dovednosti specialisty fyzické bezpečnosti a na základě svých odborných znalostí zvládneš řešit otázky spojené s technickou ochranou osob a majetku v souladu s bezpečnostní politikou státu a mezinárodnímu vztahy, prevencí protiprávního jednání, právními předpisy a normami, posuzováním nebezpečí a minimalizaci rizik, dále bezpečnostním managementem, metodologií, kriminalistikou, kriminologií, ale také řešením technických projektů, nebo proti-výbuchové ochrany, manipulací se zbraní a střelivem, mechanické zabezpečení objektů, elektrickou požární a zabezpečovací signalizaci i v kontextu bezpečnostního plánování a základů bezpečnosti práce. Studium je zaměřené převážně na odborné předměty s využitím výuky pod vedením akademiků a odborníků z praxe z České republiky a zahraničí.
Fakulta Fakulta bezpečnostního inženýrství
Typ studia bakalářské
Jazyk výuky čeština
Kód programu B1032A020007
Název programu Technická bezpečnost osob a majetku
Standardní délka studia 3 roky
Garantující katedra Katedra bezpečnostních služeb
Garant doc. Mgr. Ing. Radomír Ščurek, Ph.D.
Oblasti vzdělávání (zaměření) Bezpečnostní obory
Klíčová slova Kriminalistika
Zbraně a střelivo
Bezpečnostní hrozby
Zabezpečovací systémy
Fyzická bezpečnost
Zeptejte se nás Stáhnout popis v PDF Zaslat e-mailem Přihláška

Nevíte si rady?
Zeptejte se nás

Praktické rady i zajímavosti najdete na našich webových stránkách. I přesto vám něco chybí? Nenašli jste důležitou informaci k studijním oborům nebo přihláškám? Máte specifickou otázku ke studiu, na kterou neznáte odpověď? Pokud máte jakýkoliv dotaz, neváhejte nás kontaktovat.