Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Fakulta bezpečnostního inženýrství nabízí spoustu špičkových studijních oborů v oblasti bezpečnosti. Vyberte si studijní obor, který vás zajímá, a zjistěte o něm více. 

Studijní obor Technická bezpečnost osob a majetku

O studijním programu

Multidisciplinární navazující studijní obor Technická bezpečnost osob a majetku Tě naučí tvůrčím způsobem zajišťovat fyzickou bezpečnost, technickou a režimovou ochranu, fyzickou ostrahu a budeš mít další dovednosti v rámci bezpečnostních služeb právnických a fyzických osob, nebo u orgánů státní správy, podílejících se na zajištění bezpečnosti před protiprávními činy osob, nebo při řešení fyzické bezpečnosti u mimořádných událostí, nebo objektů zvláštního významu.
V rámci studia si rozvineš schopnosti a dovednosti specialisty fyzické bezpečnosti a na základě svých hlubokých odborných znalostí zvládneš řešit otázky spojené s technickou ochranou osob a majetku v souladu s bezpečnostní politikou státu a mezinárodnímu vztahy, aktuálními bezpečnostními hrozbami, posuzováním nebezpečí a minimalizaci rizik, dále bezpečnostním metodologií, kriminalistikou, ale také řešením bezpečnostních projektů, nebo pyrotechnické ochrany, elektrickou požární a zabezpečovací signalizaci i v kontextu bezpečnostního plánování a základů bezpečnosti práce nebo ochrany environmentu. Studium je zaměřené převážně na odborné předměty s využitím výuky pod vedením akademiků a odborníků z praxe z České republiky a zahraničí.
Absolvent studijního navazujícího magisterského oboru Technická bezpečnost osob a majetku nalezne uplatnění u jednotlivých složek Integrovaného záchranného systému, například u Policie ČR, Hasičského záchranného sboru ČR, Vězeňské služby ČR, dále u Obecních a Městských policií v Armádě ČR a dalších bezpečnostních a záchranných sborech, ale také v soukromých bezpečnostních nebo detektivních službách a bezpečnostním managementu podniků, auditorských firmách, pojišťovnách, makléřských společnostech apod. při výkonu funkce odborně způsobilých osob.
Bezpečnostní specialista z navazujícího magisterského oboru Technická bezpečnost osob a majetku = kvalitní odborník pro praxi, ale i další vědeckou dráhu v problematice fyzické bezpečnosti!
Typickými pracovními pozicemi pro absolventa navazujícího magisterského studijního oboru Technická bezpečnost osob a majetku jsou:
- Vedoucí fyzické bezpečnosti podniku.
- Oblastní manažer fyzické bezpečnosti
- Senior bezpečnostní konzultant a auditor.
- Specialista projektování technické fyzické bezpečnosti
- Voják z povolání
- Policista, celník a vězeňský dozorce.
- Příslušník zpravodajských.
- Manažer bezpečnostního informačního a dohledového centra.
- Provozovatel soukromé bezpečnostní, nebo detektivní služby.
- Specialista na ochranu utajovaných skutečností a osobních údajů.
- Odborný pracovník prevence kriminality.
- Zbrojíř bezpečnostní služby.
Detailní informace
Fakulta Fakulta bezpečnostního inženýrství
Studijní program Požární ochrana a průmyslová bezpečnost
Typ studia navazující magisterské
Jazyk výuky čeština
Kód oboru 3908T005
Název oboru česky Technická bezpečnost osob a majetku
Název oboru anglicky Engineering Safety of Persons and Property
Standardní délka studia 2 roky
Garantující katedra Katedra bezpečnostních služeb
Garant doc. Mgr. Ing. Radomír Ščurek, Ph.D.
Klíčová slova Bezpečnostní technologie a systémy
Ochrana podniku
Systémy ochrany státu
analýzy bezpečnostních rizik
Fyzická bezpečnost
Zeptejte se nás Stáhnout popis v PDF Zaslat e-mailem Přihláška

Nevíte si rady?
Zeptejte se nás

Praktické rady i zajímavosti najdete na našich webových stránkách. I přesto vám něco chybí? Nenašli jste důležitou informaci k studijním oborům nebo přihláškám? Máte specifickou otázku ke studiu, na kterou neznáte odpověď? Pokud máte jakýkoliv dotaz, neváhejte nás kontaktovat.