Budoucí záchranáři na fakultě v Kladně nacvičovali třídění raněných při mimořádné události.

19. dubna 2024 nacvičovali budoucí záchranáři třídění raněných osob při mimořádné události.

Budoucí záchranáři, kterých bylo kolem šedesáti, si postup zkoušeli nejen v terénu, ale také ve virtuálním světě u počítače.

S nápadem výzkumu přišel student doktorského studia Fakulty bezpečnostního inženýrství Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava Miroslav Antonín. Vzhledem k tomu, že se ve své disertační práci zabývá využitím simulačních technologií u základních složek integrovaného záchranného systému, jevil se tento výzkum jako logický krok pro posouzení možného přínosu těchto technologií při praktickém výcviku hasičů a budoucích záchranářů.

Foto: Jiří Ryszawy

Zdroj: ČVUT v Praze, Výpočetní a informační centrum