Fakulta uzavřela novou spolupráci s univerzitou ve švédském Lundu

Erasmus smlouva umožní výměnu studentů i pedagogů v oblasti požární ochrany

Fakulta bezpečnostního inženýrství uzavřela novou Erasmus smlouvu s Faculty of Engineering ve švédském Lundu v oblasti požární ochrany. Díky tomu mohou studenti bakalářského a navazujícího studia strávit ve Švédsku už nadcházející zimní semestr.

Uzavření smlouvy předcházela společná jednání v Lundu, kterých se zúčastnili zástupci Katedry požární ochrany. Cesta se uskutečnila z prostředků programu Erasmus+ a cílem bylo domluvit se na možné spolupráci v oblasti požární ochrany. Zástupci obou pracovišť hovořili o studijních plánech a výzkumných aktivitách a hledaly společné oblasti zájmu.

Zájemci o Erasmus si vybírají z předmětů studijního oboru Fire Protection Engineering. Mezi nabízené předměty patří např. Building Technology for Fire Protection Engineers, Fire Chemistry and Heat Transfer, Fire Dynamics, Human Behaviour in Fire, Fire Safety Evaluation a jiné.

Kromě výměnných studijních pobytů se podařilo také vyjednat přijetí studentů na stáž. Jedna měsíční stáž v Lundu již proběhla a absolvovala ji PhD. studentka studijního programu Požární ochrana a bezpečnost

Vloženo: 14. 2. 2024
Útvar: 013 - Úsek pro vědu, rozvoj, zahraniční styky a ekonomiku