Fakulta bezpečnostního inženýrství prohlubuje spolupráci s University of Bologna

Prof. Salzano přednášel o vodíkové bezpečnosti a nabídl studentům možnost stáží

Minulý týden navštívil naši fakultu prof. Ernesto Salzano z italské University of Bologna. Odborník na procesní a vodíkovou bezpečnost strávil na fakultě několik dnů, během nichž přednášel studentům o vodíkové bezpečnosti, seznámil se s našimi laboratořemi a měl možnost prohlédnout si také výzkumná pracoviště v porubském kampusu.

Prof. Salzano je vedoucím studijních programů v oblasti chemického a procesního inženýrství na Department of Civil, Chemical, Environmental, and Materials Engineering.  Ve svých výzkumných aktivitách se úspěšně věnuje protivýbuchové ochraně, procesní bezpečnosti, ochraně kritické infrastruktury před přírodními hrozbami a také vodíkové bezpečnosti.

Cílem několikadenní návštěvy bylo prohloubit dosavadní spolupráci v oblasti bezpečnosti a dohodnout se na možnostech studia a stáží pro studenty. Prof. Salzano vyjádřil velký zájem o bližší spolupráci s Fakultou bezpečnostního inženýrství v oblasti výzkumu i studentských mobilit a nabídl studentům možnost stáží na jeho pracovišti.

Vloženo: 10. 12. 2023
Útvar: 013 - Úsek pro vědu, rozvoj, zahraniční styky a ekonomiku