Platnost příspěvku skončila 31. 1. 2024!

Studentského železného hasiče se letos zúčastnilo téměř 60 závodníků a závodnic!

V kampusu VŠB-TUO se letos odehrál již 16. ročník soutěže Studentský železný hasič.

V pátek 17. listopadu 2023 se na rektorátu Vysoké školy báňské – technické univerzity Ostrava konal 16. ročník soutěže Studentský železný hasič. Na soutěžící čekaly tradiční překážky disciplín TFA jako je roztahování hadic, hammer box, přenášení hadicových košů, zapojování hadic na rozdělovač, tahání figuríny a závod završili výběhem do 10. patra budovy rektorátu VŠB-TUO. Celý závod absolvovali v kompletní zásahové ústroji s dýchacím přístrojem na zádech. Soutěže se zúčastnilo téměř 60 závodníků a závodnic ze středních a vysokých škol z celé ČR. Letošní ročník podpořilo mnoho sponzorů, kteří pro závodníky poskytli spoustu cen.

Jako první soutěž tradičně odstartoval absolvováním tratě děkan Fakulty bezpečnostního inženýrství pan doc. Ing. Jiří Pokorný, Ph.D., MPA, dr. h. c. V průběhu závodu panovala dobrá nálada a soutěžící se navzájem podporovali k dosažení co nejlepších výsledků.

V kategorii obájil své loňské vítězství student Fakulty bezpečnostního inženýrství Maroš Bošeľa s časem 2:38,27. V kategorii ženy překonala čas loňské vítězky Klára Katrušáková z Univerzity Palackého s časem 3:14,88.

Všem závodníkům děkujeme za účast a těšíme se na shledanou opět na dalším ročníku.

Za organizační tým

Jiří Patrovský, Matyáš Rejzek a Filip Mandous