Další cvičení ve Vojenském prostoru Libavá

V termínu od 12. do 14. září 2022 proběhlo další cvičení pro povinnou praxi studentů FBI ve Vojenském prostoru Libavá. Cvičení proběhlo ve spolupráci se Záchranným útvarem HZS Hlučín a FBI.

Jako v předchozích letech i letos se v rámci povinné praxe studenti třetích ročníků bakalářského studia Fakulty bezpečnostního inženýrství zúčastnili cvičení ve vojenském prostoru Libavá, které pro ně spolu s fakultou připravil Záchranný útvar HZS Hlučín.

Studenti si v rámci třídenního cvičení mohli vyzkoušet nejen vybudování stanového tábora a dekontaminační sprchy, ale také záchranu tonoucího či přepravu raněného při překonávání vodního toku. Mimo jiné jim byly vysvětleny také základy radioprovozu, topografie či první pomoci. Svou sílu, nabité dovednosti a týmovou spolupráci si studenti posléze mohli ověřit v rámci soutěže družstev, jež spočívala v orientaci v terénu a v plnění disciplíny TFA.

Další fotografie zde.

Vloženo: 21. 9. 2022