Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Přednáška Ing. Františka Ondrašíka z Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje

Přednáška Ing. Františka Ondrašíka z Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje
Dne 26. 4. 2022 proběhla přednáška Ing. Františka Ondrašíka z Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje, na téma Využití odpadních vod z ČOV pro požární účely.

Přednáška byla zaměřena na praktické využití odpadních vod, zpracovávaných čističkami odpadních vod, pro požární účely související zejména s hasebními pracemi. Úvod přednášky byl zaměřen na rozvinutí problematiky důležitosti vody a vodních zdrojů v České republice, její využitelnosti a nutnosti šetrného přístupu. Přednáška dále pokračovala podrobným popisem zpracovaní a přeměny odpadních vod se zaměřením na Ostravskou čističku odpadních vod. V závěru byly zmíněny vybrané požáry na území Olomouckého kraje vhodné k využití zdrojů vody pro hašení z přilehlých čističek odpadních vod a základy ochrany vodních toků, zejména zamezení šíření nebezpečných látek za pomocí norných stěn a vhodných sorbentů.

Přednáška byla určena pro studenty druhého ročníku bakalářského studia oboru Havarijní plánování a krizové řízení, a to v rámci předmětu Infrastruktury a ochrana obyvatelstva.

Přednáška byla realizována v rámci projektu Technika pro budoucnost 2.0.

Více fotografií zde.

Vloženo: 27. 4. 2022
Kategorie:  Aktuality
Útvar: 050 - Katedra ochrany obyvatelstva
další novinky