Přednáška a cvičení pro studenty předmětu Organizace a řízení v PO

Ve dnech 6. a 13. 4. 2022 se uskutečnila přednáška a cvičení pro studenty předmětu Organizace a řízení v PO na téma „Štáby orgánů veřejné správy pro podporu při koordinaci záchranných prací a odezvě na krizové situace“.

Dne 6. 4. 2022 proběhla přednáška doc. Ing. Viléma Adamce, Ph.D., pro studenty katedry 030 v rámci předmětu Organizace a řízení v PO, na téma „Štáby orgánů veřejné správy pro podporu při koordinaci záchranných prací a odezvě na krizové situace“.

Na přednášku navázala také cvičení:

Cvičení 6. 4. 2022

Po úvodní přednášce se polovina studentů přesunula na CESIT (CEntrum SImulačních Technologií), kde proběhlo praktické cvičení studentského štábu na téma „POVODEŇ“. Studenti si rozdělili funkce ve Stálé pracovní skupině krizového štábu ORP Bohumín a dostali postupně k řešení dva úkoly:

1. Evakuace nemocnice v Bohumíně (přemístit 150 pacientů, z toho 60 ležících)
  2. Zatopení trafostanice v Bohumíně (zabránit výpadku elektrické energie)

Cvičení 13. 4. 2022

Druhá polovina studentů absolvovala cvičení dne 13. 4. 2022, které se uskutečnilo opět na CESIT. Praktické cvičení neslo téma „POŽÁR LESA“. Studenti si rozdělili funkce ve Stálé pracovní skupině krizového štábu ORP Kravaře a dostali postupně k řešení dva úkoly:

1. Evakuace Domova důchodců Rohov (přemístit 91 klientů, z toho 11 ležících a 25 zaměstnanců, celkem 116 osob)
  2. Zajistit dodávku pitné vody do určených obcí a zajistit stravování pro zasahující jednotky.

Další fotografie zde.

Vloženo: 14. 4. 2022