Spolupráce v rámci mezinárodního projektu CRISPRO

Katedra ochrany obyvatelstva a Institut ochrany obyvatelstva Lázně Bohdaneč spolupracují při řešení mezinárodního projektu CRISPRO (Zabezpečení a ochrana prostřednictvím synergií znalostí).

V rámci spolupráce Katedry ochrany obyvatelstva a Institutu ochrany obyvatelstva Lázně Bohdaneč je řešen mezinárodní projekt CRISPRO (Zabezpečení a ochrana prostřednictvím synergií znalostí), financovaný Generálním ředitelstvím pro humanitární pomoc a civilní ochranu Evropské komise (DG ECHO) z nástroje „The Union Civil Protection Mechanism“.

Projekt si dává za cíl srovnávat údaje, kompetence a osvědčené postupy týkající se připravenosti a zmírňování kombinovaných mimořádných událostí a souvisejících výzev. Snahou projektu je zavézt evropský univerzální nástroj/matici pro srovnávání praktických zkušeností a poskytnout jednoduché a účinné příručky pro hodnocení rizik, připravenosti a minimalizaci škod způsobených kombinovanými mimořádnými událostmi. Nyní je k dispozici již 7. newsletter tohoto projektu.

Vloženo: 28. 2. 2022
Útvar: 050 - Katedra ochrany obyvatelstva