Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Mezinárodní cvičení studentských krizových štábů

Mezinárodní cvičení studentských krizových štábů
Dne 16. 12. 2021 proběhlo další mezinárodní cvičení studentských krizových štábů Akademie Pomorskie ze Slupsku a Fakulty bezpečnostního inženýrství.

Každým rokem na závěr studia v předmětu Management krizových situací na katedře Ochrany obyvatelstva Fakulty bezpečnostního inženýrství, VŠB – TU Ostrava, probíhá mezinárodní cvičení studentských krizových štábů (partnerem jsou studenti Akademie Pomorskie ze Slupsku – Polsko). Letos proběhlo již po sedmé. Avšak stejně jako vloni jsme museli v podmínkách nouzového stavu zvolit formu hybridní spolupráce členů krizových štábů.

Studenti řešili úkoly spojené s velkou mimořádnou situací (požár rozsáhlých lesních porostů na obou stranách hranice) z domova (spojeni přes nástroj Microsoft Teams do videokonference) a část studentů byla přítomna na Centru simulačních technologií FBI - CESIT). Polská strana komunikovala rovněž prostřednictvím Microsoft Teams.

Pro všechny (tj. jak studenty, tak i akademické pracovníky obou institucí) to byla velká zkušenost, která se ve svém důsledku pravděpodobně odrazí i na změně mnohých zavedených postupů v práci krizových štábů. Jako pozorovatelé byli při cvičení přes systém Microsoft Teams přítomni také zástupci HZS MSK, Krajského úřadu MSK, Policie ČR, ORP Kravaře, SOŠ a VOŠ PO HZS ČR a Technické univerzity Košice.

Vloženo: 17. 12. 2021
Kategorie:  Aktuality
Útvar: 050 - Katedra ochrany obyvatelstva
další novinky