Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku
Platnost příspěvku skončila 31. 5. 2020!

Improvizovaná ochrana vnitřní výdechové části respirátoru

Dr. Balner a prof. Danihelka z FBI připravili pro veřejnost informace o improvizované ochraně vnitřní výdechové části respirátoru.

V situaci, ve které jsme, se všichni staráme o zdraví své, svých blízkých i všech lidí kolem sebe. Jedním ze způsobů, jak snížit riziko onemocnění, je používání respirátorů.

Součástí většiny respirátoru je, na rozdíl od roušek, výdechový otvor s membránou. Tato membrána se při vydechnutí (vytvoření přetlaku uvnitř respirátoru) otvírá a určité množství vzduchu odchází do okolí, aniž by prošlo „filtrační jednotkou“ respirátoru, tedy v případě, kdy je nositel respirátoru infekční, může se infekce šířit touto cestou. To lze omezit dodatečným filtrem ve výdechovém otvoru.

 

Vytvořením improvizovaného vnitřního filtru (nejlépe alespoň 2 vrstvy bavlny), dojde k oddělení vnitřního prostředí respirátoru od okolí. Ve větší míře tedy dojde k ochraně okolních lidí od kapénkové infekce, pokud je nemocný nositel respirátoru.

K opakovanému použití je nutné vrstvy tkaniny sterilizovat nebo vyměnit za nové!

Nezapomínejte také, že pokud se ocitnete v infekčním prostředí, tak vnější strana respirátoru obsahuje viry a proto omezte na minimum její dotyky a po nich si pečlivě umyjte nebo desinfikujte ruce a respirátor alespoň provizorně desinfikujte také.

Čtěte dále: Provizorní dezinfekce

Vloženo: 21. 3. 2020
Kategorie:  Aktuality
Zadal:  Administrátor
Útvar: 010 - Děkanát FBI
další novinky