Platnost příspěvku skončila 30. 9. 2020!

Měření s ČVUT Praha a VUT Brno

Komparace měření velikosti vodních kapek v mlhovém proudu

V rámci SGS na téma Komparace měření velikosti vodních kapek v mlhovém proudu proběhlo dne 17. 7. 2019 na Fakultě bezpečnostního inženýrství měření v spolupráci s Fakultou strojní, ČVUT v Praze. Měření probíhalo na přístroji Malvern Spraytec a podíleli se na něm Ing. Ondřej Bartoš, Ph.D. a Ing. Lucie Měšťanová z ČVUT, Ing. Dalibor Balner, Ph.D., Ing. Daniel Ondrušík a Ing. Miriam Kadlubcová z Katedry bezpečnostních služeb, Fakulty bezpečnostního inženýrství.

Další spolupráci byla navázána a měření proběhlo na  Energetickém ústavu Fakulty strojní VUT v Brně. Měření metodou PDA se uskutečnilo ve dnech 23. a 24. 7. 2019 a podíleli se na něm studenti doktorského studia Katedry bezpečnostních služeb Ing. Miriam Kadlubcová a Ing. Daniel Ondrušík ve spolupráci s Ing. Milanem Malým z VUT v Brně.

Oba experimenty se zabývaly měřením distribuce velikostí vodních kapek v mlhovém proudu. Na obě měření bylo použito vysokotlaké čerpadlo, které pracuje při tlaku 70 barů, mlžící hydraulické trysky o různých průměrech a další armatury.

Vloženo: 21. 8. 2019
Zadal:  Eva Belasová