Platnost příspěvku skončila 3. 10. 2019!

Akademické mistrovství ČR v TFA 2019

3. 10. 2019
 Areál kolejí VŠB-TU Ostrava
Akademické mistrovství ČR v TFA 2019
Studentský klub požárního sportu pořádá s VŠB-TUO a dalšími partnery Akademické mistrovství ČR v TFA.

Dne 3. října 2019 proběhne Otevřené akademické mistrovství České republiky v disciplíně TFA. Mistrovství je určeno pro studenty prezenčního a kombinovaného studia vysokých škol z ČR i ze zahraničí a pro studenty středních škol starších 18-ti let viz propozice.

Jedná se o soutěž v disciplínách TFA (simulace zásahové činnosti hasiče v zásahovém oděvu za použití dýchacího přístroje jako zátěž). Trať je postavena paralelně pro současný běh dvou soutěžících a rozdělena do 4 úseků. Časy ze všech čtyř úseků budou sečteny a poté vyhodnoceny. Vyhodnocení proběhne v kategorii jednotlivec (muži, ženy) a v kategorii štafeta (muži, ženy). Štafeta je složena ze čtyř závodníků, kdy každý závodník absolvuje jeden úsek. Předání štafety proběhne fyzickým kontaktem (např. plácnutím) po doběhnutí za následujícím závodníkem, který čeká na začátku svého úseku. Všechny čtyři úseky jsou absolvovány v jednom čase. Tudíž se časomíra zapíná se startem prvního závodníka na první úsek a vypíná se doběhnutím čtvrtého závodníka na konec čtvrtého úseku.

Pořadateli jsou Studentský klub požárního sportu ve spolupráci s Vysokou školou báňská – Technickou univerzitou Ostrava a její Fakultou bezpečnostního inženýrství, Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska, Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje, Česká asociace akademických technických sportů a město Ostrava.

Bližší informace naleznete na webových stránkách mistrovství nebo na facebooku.

49.83700005681109N; 18.15856217588805E
Vloženo: 12. 9. 2019