Šestý ročník soutěže Moje vize nula ovládli studenti z FBI

Moje vize nula je soutěž, která si již šestým rokem klade za cíl aktivizovat mladé lidi ke zlepšení stavu dopravní nehodovosti v České republice. Letos se do finále probojovalo celkem 5 týmů z FBI.

Vize nula jako koncept nulové nehodovosti s fatálními následky byla poprvé představena v roce 1995. Základní myšlenkou Vize nula je radikálně snížit a ideálně absolutně omezit smrtelné nehody na silnicích.

V roce 2018 pak vznikla soutěž Moje vize nula, která se v českém prostředí snaží aktiviziovat mladé lidi, studentky a studenty vysokých, vyšších odborných a středních škol, kteří mají šanci do soutěže zapojit své návrhy na zlepšení stavu nehodovosti právě na českých silnicích.

V letošním ročníku souteže se podařilo vydobít si místo ve finálové šestici celkem pěti návrhům, které přednesli studenti a stundetky z Fakulty bezpečnostního inženýrství. Na vých projektech pracovali celý semestr a jejich práci dohlížela prof. PhDr. Vykopalová Hana, CSc.

Ve čtvrtek 13. června se uskuteční finále soutěže.

Více informací o Mojí vizi nula si můžete přečíst zde.

Vloženo: 1. 6. 2024
Útvar: 010 - Děkanát FBI