Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Delegace policistů z Policejního prezidia navštívila Fakultu bezpečnostního inženýrství

Delegace policistů z Policejního prezidia navštívila Fakultu bezpečnostního inženýrství
Ve středu 18. 10. 2023 nás navštívili někteří členové Policejního prezidia, aby prodiskutovali implementaci výsledků bezpečnostního výzkumu do výkonu služby policie.

Zástupce policejního prezidia uvítali na půdě fakulty její představitelé v čele s rektorem univerzity a děkanem fakulty, který na úvod seznámil přítomné hosty s činností fakulty.

Jednání dále pokračovalo prohlídkou vybraných moderních laboratoří fakulty. Představen byl výcvikový simulátor XVR v Centru simulačních technologií, dále zkušebna vodních trysek, požárně technická místnost a laboratoř PTCH materiálů.

Hostům bylo představeno celkem 11 laboratoří, které jsou blízké jejich odbornosti, proto jsme nevynechali ani balistickou linku nebo nově otevřenou laboratoř kriminologie, kde hosté i vedení fakulty shodně uznalo její důležitost pro kvalitní přípravu studentů na praxi u policejních sborů.

Návštěva podnítila zájem o další spolupráci v oblasti působení obou stran a my věříme, že tento příslib bude dále ku prospěchu našim studujícím i složkám Policie České republiky.

Vloženo: 20. 10. 2023
Kategorie:  Aktuality
Zadal:  Administrátor
Útvar: 013 - Úsek pro vědu, rozvoj, zahraniční styky a ekonomiku
další novinky