Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Návštěva průmyslového areálu skupiny ORLEN v Litvínově

Setkání zaměstnanců Katedry bezpečnosti práce a procesů s pracovníky skupiny ORLEN v rámci společného projektu "Bezpečnostní koncept vodíkových technologií pro chytrá města a regiony"

Ve dnech 16.2. a 17.2. navštívili zástupci FBI (katedry 040) průmyslový areál skupiny ORLEN v Litvínově. Hlavním důvodem setkání byla první kooperační schůzka, se zástupci skupiny ORLEN UniCRE, a to v rámci společného projektu bezpečnostního výzkumu MV ČR zaměřeného na vodíkové technologie a jejich bezpečnost (projekt s názvem Bezpečnostní koncept vodíkových technologií pro chytrá města a regiony - Hydrogen Safety Concept). Dalším důvodem setkání bylo navázání spolupráce se zástupci průmyslu v oblasti vzdělávání (např. v oblasti témat závěrečných prací a zajištění odborných praxí) a VaV.

Během návštěvy areálu nám byla představena nejen výroba vodíku, ale také funkčnost vodíkových aut v reálných podmínkách i čerpací stanice pro vozidla s pohonem na vodík ve výstavbě. V průběhu druhého dne návštěvy proběhlo seznámení s tréninkovým centrem včetně praktických ukázek v hasičském polygonu. Další společné setkání je naplánováno v rámci blížící se konference Hydrogen Days 2023 v Praze a také na podzim tohoto roku přímo na FBI.

Vloženo: 25. 2. 2023
Kategorie:  Aktuality
Zadal:  Administrátor
Útvar: 040 - Katedra bezpečnosti práce a procesů
další novinky