Platnost příspěvku skončila 31. 3. 2022!

VŠB-TUO opět aktivovala Trasovací centrum a hledá do něj dobrovolníky

VŠB-TUO opět aktivovala Trasovací centrum pro COVID-19, to svou činnost zahájí 15. prosince z prostor Centra simulačních technologií FBI. Zapojte se do trasování i vy.

Na jednání Vědecké rady VŠB-TUO, která se uskutečnila 3. prosince 2021, vyzval hejtman MSK, prof. Ing. Ivo Vondrák, CSc. naši univerzitu, aby se podílela na řešení této situace. K výzvě se připojil také generální ředitel HZS ČR genmjr. Ing. Vladimír Vlček, Ph.D., MBA. "Jsme přesvědčeni, že výzvu hejtmana nelze ignorovat a je potřeba podpořit řešení současné situace," říká doc. Ing. Marek Smetana, Ph.D., koordinátor trasovacího centra. Proto se obrací na všechny zaměstnance a studenty VŠB-TUO, aby se do trasování společně s Krajskou hygienickou stanicí Moravskoslezského kraje zapojili.

S podporou trasování mají na FBI i VŠB-TUO zkušenosti. "Předpokládáme, že trasovací centrum zahájí svou činnost na pracovišti CESIT v rámci Fakulty bezpečnostního inženýrství, další možnosti budeme zvažovat a organizovat následně," říká doc. Ing. Marek Smetana, Ph.D. Systémovou podporu zřízení pracoviště poskytne Katedra ochrany obyvatelstva (050).

Na zajištění činnosti tohoto pracoviště bychom se však měli podílet všichni. Jedná se o práci na směny od pondělí do pátku - první směna od 8:00 do 11:30, druhá směna od 12:30 do 16:00. Každá směna bude obsazena čtyřmi studenty. Náplní práce bude dle Krajské hygienické stanice doplňování údajů pozitivně testovaných osob po jejich sebetrasování.  Vše bude probíhat prostřednictvím telefonu (tzv. první hovory).

V případě dostatečného počtu dobrovolníků Marek Smetana předpokládá, že by každý absolvoval jednu směnu za týden. "Samozřejmě, že maximálně vyjdeme vstříc individuálním možnostem každého zapojeného dobrovolníka.Trasovat budeme vždy pouze v pracovní dny," uzavírá.

V pondělí 13. 12. 2021  proběhne online školení pro zájemce o tuto činnost. Předpokládaný čas školení je v odpoledních hodinách, nicméně, Marek Smetana čeká na informaci z Krajské hygienické stanice, jejíž pracovník školení povede.

Pokud máte zájem pomoci, napište, prosím, na e-mail: marek.smetana@vsb.cz své jméno a příjmení, osobní číslo a připište informaci, zda jste již v minulosti byli zapojeni do činnosti trasovacího centra. Děkujeme, že pomáháte!

Vloženo: 8. 12. 2021
Útvar: 9920 - Vztahy s veřejností