Platnost příspěvku skončila 28. 5. 2020!

Pokřtili jsme CESIT

CEntrum SImulačních Technologií (CESIT) Fakulty bezpečnostního inženýrství VŠB-TU Ostrava zažilo svůj „ostrý křest“.

CEntrum SImulačních Technologií (CESIT) Fakulty bezpečnostního inženýrství VŠB-TU Ostrava, které bylo zprovozněno v polovině listopadu 2019, zažilo svůj „ostrý křest“.

V rámci předmětu Management krizových situací v něm proběhlo mezinárodní cvičení studentského krizového štábu s tématem velké sněhové kalamity na území kraje i „sousedního“ okresu Slupsk (Polsko). Studenti jak z FBI, tak z Pomořské akademie ve Slupsku museli řešit řadu mimořádných situací a samozřejmě taky museli spolupracovat oba krizové štáby nejen při výměně  informací, ale i při řešení dílčích úkolů. K dispozici byly všechny technické a informační systémy CESITu i spojení přes videokonferenci. Konverzace mezi krizovými štáby probíhala v angličtině.

Rolí v krizovém štábu FBI se ujali studenti čtvrtého ročníku bakalářského studia, oboru havarijní plánování a krizové řízení. A výsledek mezinárodního cvičení? "Všechno jsme zvládli!"

Fotografie ze Prvního cvičení CESITu si můžete prohlédnout zde.

Vloženo: 28. 11. 2019
Útvar: 050 - Katedra ochrany obyvatelstva