Platnost příspěvku skončila 7. 5. 2020!

Otevřené akademické mistrovství ČR v požárním sportu 2019

V Ostravě proběhl 8. ročník Otevřeného akademického mistrovství ČR v požárním sportu

První májové dny (2. – 3. 5. 2019) patřily již osmému ročníku Otevřeného akademického mistrovství ČR v požárním sportu, které proběhlo v areálu hasičské stanice v Ostravě-Porubě. Toto mistrovství upořádal Studentský klub požárního sportu ve spolupráci s Vysokou školou báňskou – Technickou univerzitou Ostrava a její Fakulta bezpečnostního inženýrství, Sdružením hasičů Čech, Moravy a Slezska, Hasičským záchranným sborem Moravskoslezského kraje, Českou asociací akademických technických sportů a městem Ostrava.

V této již tradičním soutěži se o mistrovské tituly utkalo přibližně 150 závodníků z celkového počtu 14 škol z České republiky a Slovenska. V disciplínách jednotlivců 100 m s překážkami a výstup na cvičnou věž se mistrovskými tituly mohou pyšnit Markéta Marková (Univerzita Pardubice) a Jan Vyvial (Ostravská univerzita v Ostravě), kteří ve svých kategoriích ovládli obě tyto disciplíny. Štafetu 4 x 100 m s překážkami mezi ženami ovládly studentky z domácí VŠB-TU Ostrava a mezi muži studenti Západočeské univerzity v Plzni. Královskou disciplínu požární v obou kategoriím mezi ženami i muži ovládli jednotně studenti ze Západočeské univerzity v Plzni. V celkovém součtu ze všech disciplín se na prvních příčkách umístily studentky VŠB-TU Ostrava a mezi muži studenti Západočeské univerzity v Plzni, kteří tak sesadili z dlouhodobého kralování vítěze předchozích ročníků studenty z VŠB-TU Ostrava, kteří tentokrát obsadili 2. míst.

Akademického mistrovství se zúčastnili významní hosté, mezi které patřila Mgr. Andrea Hoffmanová, Ph.D. (náměstkyně primátora města Ostravy), která převzala záštitu nad mistrovstvím, dále pak doc. RNDr. Irena Durdová, Ph.D. (Katedra tělesné výchovy a sportu VŠB-TUO), plk. Ing. Radim Kuchař (HZS Moravskoslezského kraje), Mgr. Jan Dumbrovský (KSH Moravskoslezského kraje), Ing. Jan Bochňák (SH ČMS), prof. Ing. Aleš Bernatík, Ph.D. (FBI VŠB-TUO) a doc. Ing. Petr Kučera, Ph.D. (FBI VŠB-TUO).

Velké díky patří studentům Fakulty bezpečnostního inženýrství, VŠB-TU Ostrava, a členům Studentského klubu požárního sportu, kteří se postarali o bezstarostný průběh mistrovství, ať již jako rozhodčí, technická četa či fotografové aj. Velký dík mimo jiné také patří Fakultě bezpečnostního inženýrství, které dlouhodobě podporuje toto mistrovství a díky jejímuž přispění dostal každý závodník památeční tričko. Děkujeme všem partnerům a sponzorům, díky, kterým se toto mistrovství mohlo již po osmé úspěšně realizovat.

Vloženo: 7. 5. 2019
Útvar: FBI - Fakulta bezpečnostního inženýrství