Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Laboratoř plynové chromatografie slouží zejména k analýzám plynů, kapalin a částečně i pevných látek. Základem vybavení je plynový chromatograf s hmotnostním spektrometrem GRIFFIN 460 od americké firmy FLIR s příslušenstvím rozšiřujícím jeho použitelnost. V laboratoři je dále k dispozici Ramanův spektrometr FirstDefender RMX a fotoionizační detektory pro stanovení těkavých látek v ovzduší od firmy RAE Systems.

Laboratoř plynové chromatografie

Přehled vybraných přístrojů v laboratoři

Všechny přístroje jsou určeny pouze pro informativní měření.

Chromatograf GRIFFIN

Chromatograf GRIFFIN 460

Mobilní GC-MS s možností MS-MS analýzy s nástavci Purge & trap, PSI Probe s Twisterem a možností odběru vzorku v terénu pomocí X-Sorberu. Vestavěné dvě prekoncentrační trubice s náplní Tenax TA a Carboxen umožňující kontinuální analýzu ovzduší.

Ramanův spektrometr

Ramanův spektrometr FirstDefender RMX

Ruční 785 nm Ramanův spektrometr navržený zejména pro použití pracovníky hasičských sborů, bezpečnostními složkami, armádou, policií a pracovníky forenzní chemie. Verze RMX je vybavená odolnou sondou s pancéřovaným
optickým kabelem. Přístroj je v odolném provedení vhodném pro měření v terénu.

Termokamera FLIR

Termokamera FLIR

Ruční termokamera umožňující pořizování termografických snímků a radiometrického videa v rozsahu -40 °C až + 2000 °C ve třech dílčích rozsazích. Rozlišení 640 x 480 bodů, citlivost 0,04 °C při 30 °C. Výměnné objektivy (standardní 25°, širokoúhlý 45° a teleobjektiv 15°). Možnost použití předsádky pro malé objekty.