Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Katedra ochrany obyvatelstva aktivně spolupracuje s řadou zahraničních univerzit. Společně s nimi se podílí na osvětě, vzdělávání a výzkumu.

Katedra se zaměřuje na rozvoj se spolupráce s národními a zahraničními partnery (např. Univerzita Aveiro, Portugalsko, Akademia Pomorska Slupsk, Polsko). S tím souvisí možnost mobility studentů v podobně krátkodobých či dlouhodobých stáží a studia. Rovněž nabízí zapojování studentů do aktivit se zahraničními univerzitami  v podobě mezinárodních cvičení studentských krizových štábů v rámci výuky zajišťované katedrou.

Oddělení mobility studentů

Toto oddělení poskytuje poradenství a podporu studentům a zaměstnancům, kteří se chystají vycestovat do zahraničí.

Oddělení mobility studentů

Toto oddělení poskytuje poradenství a podporu studentům a zaměstnancům, kteří se chystají vycestovat do zahraničí.

Erasmus očima našich studentů

Iva Svobodová, Michaela Škultétiová (4. ročník HPKŘ), The Polytechnic Institute of Castelo Branco - Portugal

Volba využití programu Erasmus+ bylo to nejlepší rozhodnutí. Zlepšily jsme si znalost cizích jazyků a zároveň prožili nejlepší část studentského života, kterou bychom jinak nikdy nepoznaly. Seznámily jsme se s jiným přístupem ke vzdělávání a zároveň poznali spoustu studentů z celého koutu světa. Každý student by měl využít možnosti programu Erasmus. Jedná se o úžasný zážitek, který Vám již nikdo nevezme. Možnost poznat jinou kulturu a prožít část svého života v zahraničí s finanční podporou se již nemusí naskytnout, proto bychom Erasmus rozhodně každému doporučily!

foto1_pripadna-nahrada.jpeg

Nikol Kotalová a Filip Nádvorník (1. roč. BPL), The Polytechnic Institute of Castelo Branco - Portugal

Erasmus není rok Tvého života, ale Tvůj život v jednom roce. Tak zní  slogan portugalského programu Erasmus, a rozhodně má něco do sebe. Za semestr mimo domov se toho dá zažít hodně. Seznámili jsme se s novými kamarády z celého světa, sdíleli své kultury, hodně cestovali. Poznali jsme jinou formu výuky a života. Naučili jsme se dívat se na svět jinýma očima a vážit si toho, co máme. Vyjet do světa bylo to nejlepší rozhodnutí.

Naši studenti v Portugalsku

Kateřina Tomanová, Barbora Machalová, Dominik Kuchař, Jan Dokoupil, Iveta Dorotíková (2. roč. BPL), Akademia Pomorska Slupsk, Polsko

Nejdříve bychom rádi poděkovali škole, že nám fakulta za podpory katedry Ochrany obyvatelstva umožnila vycestovat a studovat v zahraničí v rámci Erasmus +. Byla to pro nás velice pozitivní zkušenost ve všech ohledech. Je to nezapomenutelný zážitek, který bychom chtěli doporučit všem, kteří o tom jen přemýšlí. V rámci celého pobytu jsme se seznámili s rozdílností výuky, potkali mnoho nových kamarádu z celé Evropy a procvičili cizí jazyky. Součástí tohoto programu jsou také společenské akce pořádané pro studenty programu, na které nezapomenete celý život.

Erasmus našich studentů v Polsku