Platnost příspěvku skončila 21. 10. 2022!

Návštěva tunelu Klimkovice

V rámci výuky předmětu Komunikační systémy BOM navštívili studenti 2. ročníku navazující formy studia oboru Technická bezpečnost osob a majetku dálniční tunel Klimkovice. Cílem návštěvy tunelové stavby bylo propojení teoretických znalostí, které studenti získají ve cvičeních, s praktickou stránkou studované problematiky. Studenti pod vedením pedagoga Ing. Dalibor Balnera, Ph.D., odborníka na požární bezpečnost v tunelových stavbách prof. Dr. Ing. Aleše Dudáčka a odborníka na oblast spojení Ing. Libora Daňka z oddělení výzkumu a vývoje firmy RCD Radiokomunikace a. s. získali praktický pohled na technologie, které se v tunelových stavbách používají v oblasti spojení a komunikace. Konkrétně bylo představeno zařízení pro posílení rádiového signálu aktivního charakteru, kterým je Klimkovický tunel vybaven. Praktická výuka proběhla dne 20. 10. v době plánované odstávky tunelu.

Vloženo: 21. 10. 2021
Zadal:  Eva Belasová