Vzdělávací modul demonstruje prostřednictvím případových studií proces posuzování rizik s využitím řady nástrojů, modelů a technik analýzy a hodnocení rizika. Cílí na oblast hodnocení účinků havarijních projevů nebezpečných látek i multikriteriální analýzu územních rizik.

Modul je zaměřen na získání praktických zkušeností v oblasti identifikace nebezpečí, analýzy a hodnocení rizik, a to včetně nezbytné vazby do procesu managementu rizik.

Ing. Kateřina Blažková, Ph.D. – HZS MSK

Kateřina Blažková se managementu rizik, krizovému řízení a posuzování rizik věnuje v rámci své profese jako příslušník Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje. Má mnohaleté zkušenosti nejen v rámci kraje, ale rovněž na národní úrovni a v úrovni spoluřešitelky projektů vědy a výzkumu v oblasti bezpečnosti a environmentu. V oblasti vzdělávání je lektorkou na Fakultě bezpečnostního inženýrství VŠB-TUO a Matematickém institutu Slezské univerzity v Opavě.

Výstup modulu

Případové studie pro analýzu dopadů havárií s nebezpečnými látkami, včetně interpretace výstupů s rozborem k managementu rizik a plánování opatření k ošetření a komunikaci rizika.