Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Fakulta bezpečnostního inženýrství nabízí spoustu špičkových studijních oborů v oblasti bezpečnosti. Vyberte si studijní obor, který vás zajímá, a zjistěte o něm více. 

Studijní program Požární ochrana a průmyslová bezpečnost

Informace pro uchazeče

Studium vědního oboru Požární ochrana a průmyslová bezpečnost představuje nejvyšší VŠ vzdělání pro požární ochranu a bezpečnost. Získané schopnosti umožní absolventům podílet se na řešení nejzávažnějších teoretických a praktických problémů v oblasti požární ochrany, bezpečnosti průmyslu, BOZP, ochraně obyvatel a bezpečnosti osob a majetku.
Obor připravuje odborníky, kteří jsou schopni na vysoké úrovni identifikovat a zhodnotit zdroje nebezpečí požárů, výbuchů, průmyslových nehod, přírodních katastrof a dalších mimořádných událostí, kvalitativně a kvantitativně analyzovat míru rizik, nalézat, aplikovat a zhodnotit prostředky prevence a ochrany, navrhnout a realizovat prostředky eliminace následků mimořádných událostí, zvládat teorii krizového řízení, havarijní plánování a řízení rizik.

Studijní plány

Detailní informace
Fakulta Fakulta bezpečnostního inženýrství
Typ studia doktorské
Jazyk výuky čeština
angličtina
Kód programu P3908
Název programu česky Požární ochrana a průmyslová bezpečnost
Název programu anglicky Fire Protection and Industrial Safety
Standardní délka studia 3 roky
Garant prof. Dr. Ing. Aleš Dudáček
Klíčová slova Bezpečnost osob a majetku
Bezpečnost průmyslu
BOZP
Požární ochrana
Ochrana obyvatelstva
Zeptejte se nás Stáhnout popis v PDF Zaslat e-mailem Přihláška

Nevíte si rady?
Zeptejte se nás

Praktické rady i zajímavosti najdete na našich webových stránkách. I přesto vám něco chybí? Nenašli jste důležitou informaci k studijním oborům nebo přihláškám? Máte specifickou otázku ke studiu, na kterou neznáte odpověď? Pokud máte jakýkoliv dotaz, neváhejte nás kontaktovat.