Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Fakulta bezpečnostního inženýrství nabízí spoustu špičkových studijních oborů v oblasti bezpečnosti. Vyberte si studijní obor, který vás zajímá, a zjistěte o něm více. 

Studijní obor Technika požární ochrany a bezpečnosti průmyslu

Informace pro uchazeče

Studium oboru je určeno pro posluchače s převažujícími technickými schopnostmi, kteří mají zájem o dosažení vzdělání na úrovni bakalářského studia v oblasti prevence a represe v požární ochraně, ochraně obyvatelstva a bezpečnosti průmyslu. Studijní plán je sestaven z předmětů teoretického, přírodovědného a technického základu oboru zaměřených na studium vzniku, rozvoje a likvidace požárů a dalších mimořádných událostí a navrhování preventivních opatření pro jejich předcházení a omezování jejich následků. Mimo povinných předmětů studijní plán dále obsahuje speciální oborové předměty, které umožňují studentovi hlubší orientaci v požární represi nebo prevenci včetně ochrany obyvatelstva a bezpečnosti průmyslu.
Detailní informace
Fakulta Fakulta bezpečnostního inženýrství
Studijní program Požární ochrana a průmyslová bezpečnost
Typ studia bakalářské
Jazyk výuky čeština
Kód oboru 3908R006
Název oboru česky Technika požární ochrany a bezpečnosti průmyslu
Název oboru anglicky Fire Protection Engineering and Industrial Safety
Standardní délka studia 4 roky
Garantující katedra Katedra požární ochrany
Garant prof. Dr. Ing. Aleš Dudáček
Klíčová slova Požární represe
ochrana obyvatelstva
Průmyslová zpečnost
Požární prevence
Požární ochrana
Zeptejte se nás Stáhnout popis v PDF Zaslat e-mailem Přihláška

Nevíte si rady?
Zeptejte se nás

Praktické rady i zajímavosti najdete na našich webových stránkách. I přesto vám něco chybí? Nenašli jste důležitou informaci k studijním oborům nebo přihláškám? Máte specifickou otázku ke studiu, na kterou neznáte odpověď? Pokud máte jakýkoliv dotaz, neváhejte nás kontaktovat.