Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku
chumchal

Ing. Tomáš Chumchal

Territory Manager pro Českou republiku a Slovensko ve společnosti Amazon Web Services.

Tomáš Chumchal je absolventem Fakulty bezpečnostního inženýrství, oboru Technická bezpečnost osob a majetku.

Již během studií nastoupil do společnosti SECURITAS ČR, kde působil nejdříve jako interní auditor a poté jako Business Development Manager s odpovědností za projekty s využitím bezpečnostních technologií včetně kamerových systémů.

V roce 2015 nastoupil na pozici Key Account Managera ve švédské společnosti Axis Communications, která vynalezla první IP kameru a v současné době je přední světový výrobce bezpečnostních řešení. Zde byl odpovědný za rozvoj trhu v České republice a na Slovensku.

Od roku 2019 působí v Lucembursku jako Territory manager ve společnosti Amazon Web Services (AWS), světového lídra v oblasti Cloud computingu, s odpovědností za trhy v České republice a na Slovensku.

Ve volném čase se rád věnuje horské turistice a cestování s rodinou.

Korbelar

Ing. Ivan Korbelář

Velitel Hasičského záchranného sboru Letiště Ostrava

Proč jsem studoval na Katedře ochrany obyvatelstva?
Když jsem byl po 20 letech praxe u hasičů postaven do situace dálkově studovat vysokou školu, mé rozhodnutí bylo jednoznačné – VŠB-TU Ostrava, Fakulta bezpečnostního inženýrství. Vybral jsem si problematiku ochrany obyvatelstva a krizového řízení. A nelituji.

Co mi studium dalo?
Především širší a komplexnější pohled na oblast záchranářství. A to jak z pohledu veřejného zájmu, tak i z pohledu podniků. Rovněž spoustu nových přátel a to nejen hasičů, ale i z jiných oblastí. Vřele doporučuji.

Reznikova

Ing. Bc. Denisa Řezníková

Krajské ředitelství HZS Olomouckého kraje, Oddělení ochrany obyvatelstva a krizového řízení

Proč jsem studoval na Katedře ochrany obyvatelstva?
Když jsem se před maturitou rozhodovala, kam dále na vysokou školu, padla má volba na Fakultu bezpečnostního inženýrství (Katedra ochrany obyvatelstva), VŠB - TU Ostrava. Důvodem byla jak atraktivita oboru Havarijní plánování a krizové řízení (resp. Bezpečnostní plánování), který se orientuje na problematiku ochrany obyvatelstva, tak také uplatnitelnost a dobré finanční ohodnocení absolventů.

Co mi studium dalo?
Studium různorodých předmětů mi dalo komplexní přehled nejen v oblasti bezpečnostního managementu území, ale také v ostatních oblastech souvisejících s bezpečností. Absolvováním studia jsem získala možnost stát se příslušníkem hasičského záchranného sboru.