Platnost příspěvku skončila 6. 6. 2023!

Studenti FBI hlásí úspěch

Na mezinárodní soutěži v Žilině naši studenti prokázali své schopnosti.

V úterý 4.4. jsme se vydali do Žiliny na soutěž Tímový záchranár. Nejprve jsme absolvovali vědomostní test, který se nám všem vydařil. Následovala dráha, kde nás čekalo vázání uzlů, konkrétně ploché spojky, úvazu na proudnici, lodního a tesařského uzlu, zapojení a roztažení hadic, transport figuríny na nosítkách, vytvoření a svinutí hadicového vedení, hammer box, přenos pneumatiky a tažení auta do cíle. Jako první se na start postavily Kája s Pájou, které předvedly senzační výkon a vybojovaly druhé místo. Po holkách šli zdolávat nástrahy tratě Kuba s Davidem, kteří se se vším rovněž skvěle vypořádali a na stupních vítězů jim patřila bronzová příčka. Nejlepší výkon však předvedli Maroš s Davidem, kteří si doběhli pro zlaté medaile. Jako poslední se na start postavila Kája s Barčou, které se bohužel na medailové pozice nedostaly, ale trať zdárně zdolaly. Celý den v Žilině nás provázela obrovská zima, která nás však nemohla zastavit a soutěž jsme si i přes nepřízeň počasí všichni moc užili a budeme se těšit na další ročník.

Autor článku Barbora Hrabinová

Vloženo: 6. 4. 2023