Měřící technologie a metrologie pod lupou vědy a výzkumu. Odborná přednáška

Zvaná přednáška paní Mgr. Hany Chaloupecké, Ph.D. z Ústavu termomechaniky AV ČR na FBI.

Dne 20.března 2023 se studenti 1. ročníku navazujícího magisterského studia Katedry bezpečnostních služeb měli možnost v rámci předmětu „Měřící metody a metrologie“ zúčastnit zvané přednášky paní Mgr. Hany Chaloupecké, Ph.D. z Ústavu termomechaniky AV ČR. Přednáška kolegyně Chaloupecké z AV ČR byla zaměřena na problematiku tvorby a monitoringu šíření sekundárních aerosolů v přízemních vrstvách intravilánu. Obsahová stránka přednášky byla koncipována jako retrospektivní analýza příčin a následků sekundárně generovaných aerosolů na podmínky v přízemních vrstvách intravilánu. Cílem přednášky bylo přiblížit a objasnit studentům problematiku stávajících přístupů fenomenologicky orientovaných studií pro monitorování zvolených parametrů v prostředí simulovaných experimentů v aerodynamickém tunelu, které jsou v rámci společných projektových aktivit zaměstnanců Fakulty bezpečnostního inženýrství a Akademie věd ČR realizovány.

Vloženo: 20. 3. 2023
Zadal:  Eva Belasová