Platnost příspěvku skončila 31. 1. 2024!

Mezinárodní cvičení studentských krizových štábů

Dne 7. 12. 2022 proběhlo další mezinárodní cvičení studentských krizových štábů Akademie Pomorskie ze Slupsku a Fakulty bezpečnostního inženýrství.

Na pracovišti CESIT, jako každoročně, tak i letos na závěr studia v předmětu Management krizových situací na katedře Ochrany obyvatelstva, Fakulty bezpečnostního inženýrství, VŠB – TU Ostrava, proběhlo mezinárodní cvičení studentských krizových štábů (v součinnosti se studenty Akademie Pomorskie ze Slupsku – Polsko).

Studenti si prakticky procvičili postup KŠ při podpoře starosty ORP Bohumín, který koordinuje záchranné a likvidační práce při zdolávání následků živelní pohromy v rámci správního obvodu ORP. Letošním tématem byla povodeň, která však byla komplikována dalšími nečekanými událostmi.

Vloženo: 12. 1. 2023
Útvar: 022 - Centrum simulačních technologií