Cvičení ve Vojenském prostoru Libavá

V termínu od 14. do 16. září 2021 proběhlo cvičení pro povinnou praxi studentů FBI ve Vojenském prostoru Libavá. Cvičení proběhlo ve spolupráci se Záchranným útvarem HZS Hlučín a FBI.

Po roční covid pauze se letos opět studenti Katedry ochrany obyvatelstva (a nejen ti) vydali do prostoru Vojenského újezdu Libavá.

Tato praxe, mezi studenty nazývaná jako kurz přežití, probíhá každoročně ve spolupráci se záchrannou rotou z Hlučína spadající pod záchranný útvar HZS ČR. Studenti zde mají možnost zažít nevšední zážitky a vyzkoušet si například záchranu osob z vodní hladiny nebo dálkovou dopravu vody. Od zkušených instruktorů z oddělení vzdělávání se také mohou dozvědět něco více o radiokomunikaci, topografii či zdravovědě. Celý tento kurz je mimo jiné doprovázen i hasičskou technikou, kterou Záchranný útvar HZS ČR disponuje. Nechybí ani skvělý přístup všech zúčastněných z řad hasičů i studentů a zisk nových zkušeností a vědomostí.

Vloženo: 29. 9. 2021
Útvar: 050 - Katedra ochrany obyvatelstva