Platnost příspěvku skončila 31. 1. 2022!

FBI se stala lídrem mezinárodního projektu OSHDIGIT

Přístup projektu OSHDIGIT přispívá k iniciativám EU zaměřeným na zvyšování kvality vysokoškolského vzdělávání v oblasti BOZP.

Projekt OSHDIGIT je okamžitou reakcí na potíže s výukou BOZP během pandemie COVID.

Náhlé zastavení tradičního vzdělávání  a nutnost přechodu na zcela digitální vzdělávání se ukázaly jako náročné. Osnovy související s BOZP trpí absencí návštěv na pracovišti, praktického školení ve společnostech a osobních pohovorů s profesionály v oblasti BOZP. Vysokoškolští učitelé čelí novým výzvám spojeným s digitální érou vzdělávání a odborné přípravy v oblasti BOZP.

Tento projekt zvýší důvěru učitelů v digitální technologie, vytvoří více kvalitních, přístupných a inkluzivních materiálů, zlepší pohodu univerzitních učitelů v digitálním prostředí a pomůcky pro účinný a společný přenos znalostí a osvědčených postupů v digitálním vzdělávání v oblasti BOZP .

Projekt byl zahájen v červnu 2021 a bude pokračovat další dva roky. Bude podporovat přenos znalostí a sdílet mezinárodní postupy a inovativní přístupy v oblasti digitálního vzdělávání v oblasti BOZP mezi mezinárodními multidisciplinárními týmy.

Projekt je financován z programu EU Erasmus+.

Hlavním řešitelem projektu a kontaktní osobou je Ing. Lucie Kocůrková, PhD. z Fakulty bezpečnostního inženýrství - lucie.kocurkova@vsb.cz. Dalšími partnery jsou: University of Minho, Portugalsko a Všeobecná úrazová pojišťovna AUVA, Rakousko.

Vloženo: 30. 7. 2021
Útvar: 010 - Děkanát FBI