Platnost příspěvku skončila 11. 6. 2019!

Zvládli jsme i epidemii

Cvičení stálé pracovní skupiny krizového štábu s námětem podezření na výskyt vysoce nakažlivé nemoci v příhraniční oblasti.

Tentokrát v místnosti krizového štábu primátora Statutárního města Ostravy na Integrovaném bezpečnostním centru Moravskoslezského kraje proběhlo cvičení stálé pracovní skupiny krizového štábu, kterou tvořili studenti, doktorandi a akademičtí pracovníci katedry 050 FBI. Námětem cvičení bylo podezření na  výskyt vysoce nakažlivé nemoci v příhraniční oblasti. Se stejným tématem pracovali i studenti Institutu národní bezpečnosti Akademie Pomorskej ve Slupsku (Polsko), se kterými jsme byli ve spojení prostřednictvím videokonference a e-mailové pošty. Po čtyřech hodinách tvrdé práce jsme mohli konstatovat, že na obou stranách hranice účastníci cvičení vyřešili úspěšně všechny zadané úkoly a odvrátili tak hrozbu epidemie… :)

Vloženo: 11. 12. 2018
Útvar: 050 - Katedra ochrany obyvatelstva