Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku
Platnost příspěvku skončila 30. 5. 2019!

Otevřené akademické mistrovství ČR v požárním sportu 2018

Ohlédnutí za uplynulým ročníkem otevřeného akademického mistrovství ČR v požárním sportu.

Již 7. ročníkem pokračovalo v letošním roce Otevřené akademické mistroství České republiky v požárním sportu, které již tradičně proběhlo poslední dubnový týden 25. – 26. 4. 2018 v areálu hasičské stanice v Ostravě-Porubě. Na mistrovství se přihlásilo celkem 208 závodnic a závodníků z 25 škol z České republiky, Slovenska, Bulharska a také Běloruska.

Toto mezinárodní závodní kladní pořádal ČATTS - Studentský klub požárního sportu ve spolupráci s Vysokou školou báňskou – Technickou univerzitou Ostrava (VŠB-TUO) a zejména její Fakultou bezpečnostního inženýrství (FBI) a dále pak Sdružením hasičů Čech, Moravy a Slezska, Hasičským záchranným sborem Moravskoslezského kraje, Českou asociací akademických technických sportů a městem Ostrava.

Do organizace se zapojili velkou měrou studenti FBI, kteří významnou měrou přispěli ke zdárnému zvládnutí celého mistrovství. Za což jim patří velký dík.

První soutěžní den patřil disciplínám jednotlivců a závodu štafet. První soutěžní disciplínou byl výstup do 2. NP cvičné věže kategorie ženy, kterou vyhrála Maryia Baranouskaja (UCP Minsk) následovaná Irynou Zinovich (UCP Minsk) a na třetím místě skončila Kamila Bartošková (UK Praha). Ve výstupu do 4. NP cvičné věže bodovali opět studenti z Univerzity of Civil Protection Minsk Dmitrij Dubitski a Mikita Kameichyk a mezi tři nejlepší muže se vklínil také Jan Vyvial (OU Ostrava). V disciplíně 100 m s překážkami již dominovaly závodnice z České republiky. Nejlépe si vedla Petra Chovancová (UTB Zlín), za kterou následně doběhly do cíle Markéta Marková (Uni Pardubice) a Kamila Bartošková (UK Praha). Mezi muži dominoval Dominik Soukup (ZČU Plzeň), na druhém místě skončil Marián Rerko (PU Prešov) a na třetím místě zástupce domácí univerzity František Kunovský (VŠB-TU Ostrava).

Štafetu 4 x 100 m s překážkami ovládli v obou kategoriích závodníci z UCP Minsk, mezi českými univerzitami uspěly mezi ženami štafety z Univerzity Palackého v Olomouc a Univerzity Pardubice. Mezi muži se mezi tři štafety s nejlepším časem se prosadila štafeta Západočeské univerzity v Plzni.

Čtvrteční dopoledne patřilo královské disciplíně požárnímu útoku, kterou mezi muži nejlépe zvládli závodníci ZČU Plzeň a mezi ženami Střední průmyslová škola chemická Pardubice. V této disciplíně se dařilo i mužů domácí VŠB-TUO, kteří obsadili 2. místo, a v třetím nejrychlejším čase Střední průmyslová škole Třebíč. Mezi ženami se v druhém nejrychlejším čase umístily slovenské závodnice z Žilinské univerzity v Žiline a na třetí příčku se dostaly ženy Ostravské univerzity v Ostravě.

Uspořádat takový závod rozhodně není samozřejmostí a přípravou se zabývá několikačlenný tým již dlouho před začátkem sezóny. Tímto bychom rádi poděkovali všem, kteří se podíleli na přípravě mistrovství a všem partnerům a sponzorům, bez jejichž podpory by Otevřené akademické mistrovství ČR v požárním sportu nemohlo být uspořádáno. Veškeré výsledky, videa a fotografie jsou volně dostupné na www.hasicivsb.cz.

Vloženo: 25. 4. 2018
Kategorie:  Aktuality
Zadal:  Administrátor
Útvar: FBI - Fakulta bezpečnostního inženýrství