Platnost příspěvku skončila 21. 10. 2020!

Exkurze studentů u Záchranného útvaru HZS ČR v Hlučíně

Dne 18. 10. 2016 se uskutečnila exkurze studentů fakulty u Záchranného útvaru HZS ČR v Hlučíně

Dne 18. 10. 2016 se uskutečnila exkurze u Záchranného útvaru HZS ČR v Hlučíně spojená s odborným výkladem o činnostech a úkolech útvaru. Exkurze byla realizována v rámci předmětu „Technické prostředky požární ochrany“ pro studenty oborů „Technika požární ochrany a bezpečnosti průmyslu“ a „Havarijní plánování a krizové řízení“. Na úvod byli studenti seznámeni s organizací, řízením, úkoly a činnostmi Záchranného útvaru HZS ČR. Následovala exkurze v prostorách útvaru zaměřena na prezentaci technických prostředků využívaných při řešení speciálních mimořádných událostí a krizových situací. Studenti si tak rozšířili teoretické znalosti získané v průběhu studia a reálný přehled o možnostech nasazení speciální techniky dislokované na záchranném útvaru.

Vloženo: 21. 10. 2016
Útvar: 050 - Katedra ochrany obyvatelstva